Ходулисты в Польше

Дарили всем улыбки и хорошее настроение для жителей и гостей города Пионки, Польша, на концерте мы представили наши лучшие танцевальные номера на городском празднике.

11 czerwca na Ogródku Jordanowskim odbył się pokaz artystyczny w ramach Dni Kultury Ukrainy w Pionkach. Artyści zachwycali, a publiczność świetnie się bawiła.

Sobotnie popołudnie na Ogródku Jordanowskim upłynęło szybko i artystycznie. Mieszkańcy Pionek wzięli udział w pokazie nie tylko talentów scenicznych, ale mogli degustować ukraińskie przysmaki czy zakupić różnego rodzaju rękodzieła prosto z Wysznewe.

Podczas pokazu mogliśmy zobaczyć szczudlarzy, których profesjonalizm zachwycał każdego. Taniec, a nawet elementy akrobatyki zapierały dech. Artyści wykonywali układy choreograficzne z taką gracją, że wiele osób nie kryło zdumienia.

– Chciałabym umieć tańczyć na szczudłach. To tak ładnie wygląda – mówiła uczennica szkoły podstawowej. – Szkoda, że u nas nie ma takich zajęć.

Widzowie mieli okazję posłuchać pięknego śpiewu Julii Kaszczij i Rusłany Ławrow, zobaczyć pokazy tańca ukraińskiej młodzieży ze szkół podstawowych. Taniec nowoczesny, klasyczny z elementami baletu oraz układy choreograficzne przedstawiające sceny z ważnych wydarzeń dotyczących Ukrainy.

Największym powodzeniem cieszyli się jednak mimowie stojący na podestach. Wiele osób początkowo przechodziło obok nich obojętnie myśląc, że to tylko posągi.

Był także teatr z ręcznie szytymi ogromnymi lalkami, które w rękach utalentowanych aktorów-amatorów ożyły na scenie.

Ciekawym elementem muzycznym było odegranie hymnów narodowych Polski i Ukrainy. Szacunek gości z Wysznewe do polskiego hymnu budził podziw.

Trudno opisać bogactwo strojów, choreografii i wykonania. Wszystko wyglądało niezwykle bajkowo i bardzo profesjonalnie. Nawet najmłodsi wykonawcy przygotowani byli perfekcyjnie.

Na zakończenie popołudnia pełnego wrażeń pionkowscy gimnazjaliści zaprosili gości z Ukrainy do wspólnego odtańczenia naszego tańca narodowego.

Пионки Польша.

Pionki Poland Stilt walkers